Filtruj:
Kolekcja

Kruszec

Sortuj:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Perła to bardzo piękny i subtelny klejnot, który ceniony jest przez kobiety i mężczyzn uwielbiających dystyngowane i wyszukane dodatki. Perły są chętnie wybierane jako jeden z elementów całej stylizacji oraz jako całe komplety biżuterii. Bogaty wybór wisiorków z perłami Ditta Zimmermann sprawia, że każda osoba znajdzie ten jeden, albo i więcej, idealny dla siebie, który podkreśli urodę oraz nada szyku i nowoczesności.

Jak powstają perły?

Perły powstawać mogą w naturalnym środowisku, hodowli lub laboratorium. Perły to wytwór małż, które na skutek dostania się do ich wnętrza cała obcego (piasku lub małego stworzenia) wywołują reakcję obronną przed podrażnieniami wnętrza skorupy. Wnętrze skorupy małż jest pokryte błoną perłową, która po dostaniu się tam niechcianego intruza złuszcza się, zwięźle go oblepiając, aby odizolować go od reszty organizmu małża. W taki oto sposób powstają perły, które po dziś dzień uwielbiane są przez mnóstwo osób na świecie.

Ze względu na fakt, że niestety na świecie znajduje się ograniczona ilość pereł, zaczęto tworzyć hodowle, z których pozyskiwane są perły. W hodowli umieszcza się kawałek ciała obcego (piasku lub pękniętej skorupy) po to, aby małż wytworzył reakcję obronną i stworzył perłę. Takie rozwiązanie powoduje, że mała ilość pereł na świecie jest w 100% naturalna, ale za to hodowcy mają większy wpływ na wielkość klejnotów i ich kształt co sprawia, że perły są idealnie dostosowane do stworzenia wisiorków z perłą.

Wisiorki z perłą

Wisiorki z perłą to bardzo unikatowa biżuteria ze względu na swoje pochodzenia. Mówi się o niej, że jest diamentem mórz i oceanów, ze względu na fakt, że tam właśnie powstają. Całkowity przypadek sprawia, że perły są tak chętnie wykorzystywane do produkcji biżuterii. Wisiorki z perłą to przepiękna biżuteria nadająca się do codziennego ubioru oraz do wyszukanych kreacji, na przykład na wyjście wieczorowe. Ślub to również idealna okazja do ubrania pereł, ze względu na swój kolor wpasowujący się w kreację Panny Młodej.

Wisiorek z perłą

W wielu kulturach perły traktowane są jako klejnoty symbolizujące czystość, szczerość. Oprócz pradawnej symboliki są to piękne klejnoty, emanujące na wszystkie strony swoim blaskiem. Wisiorki z perłą Ditta Zimmermann oprócz swojego nadzwyczajnego wyglądu są nacechowane oryginalnością, ponieważ nie ma dwóch identycznych pereł. Każda różni się od siebie minimalnie wielkością, kształtem oraz odcieniem koloru. Najpopularniejszy kolor pereł to biel, a kształt to kula, choć znajdziemy je również w wielu innych kolorach i kształtach. W połączeniu z innymi wysokiej jakości kruszcami, takimi jak złoto czy srebro, często ciasno je oplatającymi, wyglądają szykownie oraz zachwycają swoim wyglądem niezależnie od okazji, na które je ubierzemy.