Filtruj:
Rozmiar

Kamien

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:
Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Wyświetlanie jednego wyniku

Jednym z piękniejszych kamieni wykorzystywanych w biżuterii jest z całą pewnością turkus. To niezwykle wdzięczny kamień, kojarzący się się z lazurowym morzem i błękitnym niebem. W naszej kolekcji prezentujemy wyjątkowe i niepowtarzalne pierścionki z turkusem zarówno w złocie, w wersji pozłacanej, srebrnej oraz z wykorzystaniem stali szlachetnej. To świetny wybór dla każdej bujającej w obłokach marzycielki, ale i nie tylko!

Turkus – kamień niebios

Turkusy to jedne z kamieni szlachetnych, wydobywanych z powodzeniem od naprawdę dawna. Aż po dziś dzień czarują jednak i uwodzą swoją niepowtarzalną barwą i nietypową strukturą. Pierścionki z turkusami mogą wpadać bardziej w kolor niebieski albo w zieleń i miętę, ponieważ kamień ten występuje w różnym nasyceniu i odcieniach niebieskości. Może być także gładki lub posiadać charakterystyczne żyłki, najczęściej jest całkowicie matowy i nieprzezroczysty. To kamień, który pobudza wyobraźnię, ceniony przez artystów i osoby posiadających różne pasje. Wierzy się również, że turkus posiada właściwości chroniące zdrowie noszącej go osoby, a nawet, że zmieni on swoją barwę, sygnalizując w ten sposób pojawienie się jakichś dolegliwości! Jednak bez względu na to, czy wierzymy w jego magiczną moc, czy też nie, nie sposób odmówić mu walorów estetycznych – pierścionki z turkusem to piękna i bez dwóch zdań wyjątkowa ozdoba.

Do czego pasują pierścionki z turkusem?

Pierścionki z turkusami pięknie będą wyglądać do letnich stylizacji i lekko opalonej skóry. Idealnie wpasowują się w nadmorski klimat, świetnie komponują się na przykład z muszelkami, czy perłami. Oczywiście można jednak z powodzeniem nosić turkusy również i przez cały rok – ich barwa pięknie będzie kontrastowała do wszelkich beżów, brązów i rudości, które tak chętnie nosimy szczególnie jesienią. Kamień ten świetnie wygląda zarówno w oprawie złota, jak i srebra, w wersji z jednym wyróżniającym się oczkiem, albo też z wieloma malutkimi, na przykład w formie uroczej, kolorowej obrączki.

Jak dbać o pierścionki z turkusem?

Aby pierścionki z turkusem jak najdłużej cieszyły nasze oczy i pozostały w naszej szkatułce z biżuterią przez wiele następnych lat, warto ściągać je do codziennych czynności typu kąpiele, czy sprzątanie z użyciem silnych detergentów oraz nie narażać na działanie wody chlorowanej ani słonej podczas wakacyjnych wojaży. Warto czyścić je w sposób delikatny – albo specjalnie w tym celu przeznaczonym preparatem do biżuterii, albo ciepłą wodą z dodatkiem sody oczyszczonej.