Filtruj:
Rozmiar

Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Masa perłowa to naturalna substancja wytwarzana i odnajdywana w muszlach niektórych mięczaków – głównie małż oraz ślimaków mieszających w morzach i ocenach. Jest to zatem kamień naturalny, którym obdarowuje nas sama natura, choć oczywiście może być również hodowana sztucznie. Często jej produkcja jest ściśle związana z wytwarzaniem pereł naturalnych. Pierścionek z masą perłową to niezwykle zjawiskowy rodzaj biżuterii. Masa perłowa mieni się na wiele połyskujących kolorów i barw – zieleń, fiolet, róż, dzięki czemu wygląda niczym magiczny, syreni ogon.

Masa perłowa w różnych odsłonach

Najczęściej masa perłowa występuje w wersji białej, kremowej, delikatnie śmietankowej, ale może również przybierać inne, nieco bardziej nasycone barwy – zielenie, fiolety, aż po odcienie szarości. Nigdy nie są to jednak mocne ani jednolite kolory – masa perłowa błyszczy i srebrzy się wieloma tonami. Najrzadsza i horrendalnie droga odsłona tego wyjątkowego kamienia pochodzi z Nowej Zelandii i przybiera niebiesko-zieloną barwę. Często nazywana jest opalem morskim – mieni się, opalizuje i przyciąga spojrzenia swoim niesamowitym blaskiem. Jest wykorzystywana nie tylko w biżuterii, ale także w dodatkach do aranżacji wnętrz, czy nawet jako element wyrobów meblarskich, które chętnie wykorzystujemy w naszych mieszaniach i domach, zwłaszcza w stylu glamour.

Komu będzie pasować pierścionek z masą perłową?

Masa perłowa to jasny, klasyczny kamień, który obroni się w każdej stylizacji. Pierścionki z masą perłową z pewnością zachwycą każdą kobietę, ceniącą jedyne w swoim rodzaju błyskotki, które nie są trudne ani skomplikowane w noszeniu, pasują do wszystkiego, a jednocześnie prezentują się naprawdę efektownie. Pierścionek z dużym oczkiem z masy perłowej to świetny modowy akcent, który w przepiękny sposób podkreśli kobiece dłonie. Świetnie wygląda zwłaszcza w złotej oprawie. Masa perłowa w pierścionkach może także przybierać różne ciekawe i mniej oczywiste formy – figur geometrycznych, kwiatów, serc, czy motyli. Z pewnością trafi w gust każdej kobiety, niezależnie od wieku, czy preferowanego stylu. Masa perłowa to tak, jak i same perły, absolutny klasyk. Istny must have dla pań, które uwielbiają biżuterię ponadczasową, która nigdy nie wychodzi z mody, a jednocześnie posiada pewną duszę, zaklętą w sobie magię, ulotność chwili i bezmiar wyobrażeń. Patrząc na pierścionek z masy perłowej można fantazjować o odległych krainach i zakątkach świata, błękicie oceanów i szumie morza. To idealny wybór dla każdej marzycielki.