Filtruj:
Sortuj:

Wyświetlanie jednego wyniku

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Biżuteria z bursztynem zachwyca i oczarowuje od lat. Bez wątpienia kryje w sobie pewną magię, ulotność chwili, wrażenie zatopienia w żywicy fragmentu rzeczywistości, co nieustannie hipnotyzuje i przyciąga spojrzenia. Czy wciąż warto stawiać na tego typu dodatki? Co sprawia, że bursztyn nigdy nie wychodzi z mody i inspiruje kolejne pokolenia?

Czym tak właściwie jest bursztyn?

Bursztyn nie jest typowym kamieniem szlachetnym, ale naturalnym i wyjątkowym tworem powstałym z żywicy drzew iglastych, który stworzyła sama natura, a teraz morze wyrzuca na brzeg. W tym niewielkim przedmiocie zaklęty jest zatem ogromny szmat czasu. Każdy bursztyn opowiada pewną tajemniczą, nieznaną historię. Bursztyn oprócz swoich zalet wizualnych, uważany jest często także za kamień nie tylko przynoszący szczęście, ale również chroniący zdrowie. Może występować w różnych odcieniach – od żółtego, poprzez złoty, rudawy i ciemnobrązowy, być zarówno całkiem gładki, jak i posiadać zatopione w sobie różne niewielkie skarby – okruchy, pył, a nawet niewielkie owady.

Co sprawia, że tak bardzo kochamy bursztynową biżuterię?

Bursztyn choć znany i lubiany od lat, nigdy nie wychodzi z mody i wciąż ma stałe grono wiernych zwolenników. I nie ma się co temu dziwić – w końcu to wyjątkowy kamień, którego unikatowości nie sposób podważyć – każdy nosi w sobie pewną wyjątkową opowieść i różni się od siebie. To idealna ozdoba nie tylko dla miłośniczek nadmorskich klimatów, ale dla wszystkich kobiet, które kochają wzory klasyczne i ponadczasowe. Bursztyny z dumą noszone są przez wszystkie pokolenia. Kochają je nasze babcie i często przekazują tę miłość swoim córkom i wnuczkom.

Pierścionki z bursztynem, na widok których serce zabije mocniej

Nasze pierścionki z bursztynem złote i srebrne to wyjątkowe wyroby wykonane z największą starannością. Zdecydowanie warto stawiać na tego typu dobrą jakościowo biżuterię, która posłuży nam przez długie lata, a nawet będzie mogła być przekazywana z pokolenia na pokolenie jako wyjątkowa i niepowtarzalna pamiątka. Ozdoby z bursztynami sprzedawane na nadmorskich straganach mogą być przedmiotami, które nie zostaną z nami dłużej niż przez jeden sezon, nie mamy także tutaj pewności co do autentyczności zatopionych w nich kamieni. Bez dwóch zdań lepiej zainwestować w biżuterię ze sprawdzonego miejsca, posiadającą wszelkie niezbędne certyfikaty. Naszą biżuterię z bursztynami – oryginale pierścionki, zawieszki, kolczyki, czy bransoletki można nosić bez obaw przez okrągły rok. Bursztyn w swojej wyjątkowości odnajdzie się zaś w naprawdę wielu stylizacjach i to nie tylko w tych typowo letnich. Ze względu na swoją barwę, świetnie komponuje się także szczególnie z jesiennymi ubraniami, kiedy to stawiamy właśnie na kolory ziemi, rudości oraz brązy.