Filtruj:
Rozmiar

Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:
Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Walentynki to wyjątkowe święto i idealna okazja na to, aby pokazać ukochanej, najważniejszej osobie, jak wiele dla nas znaczy. Jednym z pomysłów na udany i wyjątkowy walentynkowy prezent, jak z całą pewnością piękna biżuteria. Pierścionek od serca (nie tylko zaręczynowy) to zawsze świetny wybór  oraz pomysł na to, aby w symboliczny sposób wyrazić swoje oddanie oraz głębokie uczucia.

Idealne walentynkowe motywy

Jakie wzory najbardziej kojarzą nam się ze świętem miłości, obchodzonym 14 lutego? Przede wszystkim symbol serca oraz nieskończoności, a także kwiaty, pocałunki, skrzydła, anioły. Takim prezentem można okazać swoją miłość i zachwycić obdarowaną osobę. Pierścionek walentynkowy nie musi jednak koniecznie nawiązywać do najbardziej znanych   miłosnych skojarzeń. Najważniejsze jest to, aby podążać za gustem i upodobaniami drugiej osoby – podarować coś, co ją zachwyci i będzie miało ogromne znaczenie właśnie dla niej. Czasami coś, co na pierwszy rzut okna wcale nie wydaje się być romantyczne,  dla osób, które przeżyły jakąś historię i mają swoje własne wspomnienia z tym związane, właśnie takim się staje. Oczko w pierścionku walentynkowym może, ale wcale nie musi być czerwone albo różowe. Może być również klasycznie białe, w innym dowolnym kolorze lub może też wcale go nie być.

A może walentynkowe zaręczyny?

Walentynki to także często wybierany czas na to, aby się zaręczyć. Na co zwracać szczególną uwagę, szukając tak wyjątkowego przedmiotu, jakim jest właśnie pierścionek zaręczynowy? Warto zastanowić się, czy wybranka serca preferuje i nosi najczęściej biżuterię w kolorze srebrnym, czy może złotym? Mamy tutaj naprawdę spore możliwości wyboru: złoto żółte, różowe, białe, srebro klasyczne, srebro rodowane, stal szlachetną. Kolejna kwestia to wybór kamienia – czy powinien być duży, umiejscowiony centralnie, jak w większości klasycznych pierścionków zaręczynowych, czy może jednak celuje się w coś innego, bardziej oryginalnego? Coraz chętniej w tej roli wybierane są nie tylko białe kamienie – cyrkonie, brylanty i diamenty, ale również takie o mniej oczywistych barwach – topazy, szafiry, tanzanity, szmaragdy. Można również zdecydować się na jeszcze bardziej zaskakującą, bez wątpienia ciekawą i niebanalną wersję – bez kamienia, na przykład w formie obrączki, idealną dla minimalistek.

Na walentynki, ale i na co dzień

Walentynkowe pierścionki można oczywiście nosić przez cały rok – nie tylko na randki i wyjątkowe okazje, ale również do pracy, w czasie wolnym, w domu. To niewielki, ale wyjątkowy dodatek, który z całą pewnością będzie przypominał o bliskiej, ukochanej osobie, będąc tym samym nie tylko przepiękną, połyskującą ozdobą dłoni, ale także pamiątką wyjątkowej więzi.