Filtruj:
Kolekcja

Kruszec

Sortuj:

Produkty 1–16 z 18

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Kiedy myślimy o pierścionku, jako ozdobie naszych dłoni, nasze pierwsze skojarzenie to na ogół model z centralnie umiejscowionym, dużym oczkiem. Tego typu pierścionki znamy i kojarzymy głównie z filmów i seriali, zwłaszcza w wersji zaręczynowej „z diamentem”. Pamiętajmy jednak, że pierścionki mogą być naprawdę różne! W naszym asortymencie można znaleźć szeroką gamę produktów również i „bez oczka”. Dla kogo może być to idealny wybór?

Pierścionki bez oczka – dla minimalistek

Nie każda kobieta lubi dużą i wyrazistą biżuterię, którą widać aż z daleka – pierścionki z ogromnymi kamieniami szlachetnymi, diamentami, czy cyrkoniami, które mocno się błyszczą, zwracając na siebie uwagę. Wiele kobiet ceni sobie w zamian skromną i delikatną biżuterię – proste, klasyczne i nieprzekombinowane wzory, których urok tkwi właśnie w ich delikatności. Dyskretne pierścionki to wspaniała ozdoba kobiecych dłoni, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie będą one w żaden sposób przeszkadzać w pracy, czy domowych obowiązkach, zahaczać się ani zaczepiać o ubrania czy inne przedmioty. Pasują także do każdego stroju oraz bez względu na okazję i okoliczności. Można także tworzyć z nich ciekawe kompozycje – nosząc po jednym na każdym palcu, a nawet po kilka, bez ryzyka, że coś będzie się ze sobą gryzło czy niezbyt do siebie pasowało.

Jakie motywy królują w pierścionkach bez kamienia?

Pierścionki bez oczka wcale nie muszą być nudne czy przesadnie proste. Również z samego kruszcu – złota, srebra, czy stali szlachetnej można wyczarować niesamowite projekty. Jakie motywy cieszą się od lat wielką popularnością i nigdy nie wychodzą z mody? Przede wszystkim wzory roślinne i zwierzęce – listki, piórka, róże i inne znane, uwielbiane kwiaty, drzewa, motyle, ważki, pszczoły, skrzydła, węże, konie, smoki – możliwości są niemal nieograniczone i naprawdę jest z czego wybierać. Druga kategoria to symbole – serce, gwiazdy, księżyc oraz słońce, motyw nieskończoności, czterolistna koniczyna, geometryczne kształty. Ciekawą nowością są także pierścionki molekularne, które przedstawiają symbole chemiczne różnych substancji typu serotonina. Interesującą opcją mogą być także pierścionki w formie prostej obrączki – z maleńkimi diamencikami albo bez. Część kobiet preferuje nawet taki wybór w formie pierścionka zaręczynowego, zrywając w ten sposób z pewnym utartym schematem i wyobrażaniem go sobie w formie dużej, wyrazistej ozdoby z diamentem bądź innym kamieniem usytuowanym pośrodku.