Filtruj:
Rozmiar

Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Ażur to technika, która polega na zdobieniu materiału poprzez wycinanie w nim ozdobnych kształtów na wylot materiału. Oznacza to, że spod całego wzoru, którym przyozdobione są pierścionki ażurowe, widoczna jest skóra palca, na którym go nosimy. Widoczność może być całkowicie zminimalizowana poprzez wiele łączących się ze sobą elementów. Pierścionek ażurowy może również występować w postaci dwóch okręgów połączonych ze sobą cienkimi słupkami lub jako tradycyjna obrączka z dodatkiem ozdoby wykonanej w technice ażurowania jak skrzydło czy serce, które nie są całkowicie wypełnione od środka kruszcem ani kamieniami. Metodą ażurową można ozdobić wszystkie metale szlachetne, ze względu na ich poziom twardości – nie uszkadzają się podczas wycinania w nich wzorów.

Dlaczego ażur?

Ażurowa biżuteria jest uwielbiana przez wielu, niezależnie od płci ani wieku. Ze względu na swój lekki wygląd oraz setki tysięcy różnych wyciętych wzorów pasujących praktycznie do każdej kreacji każdy, komu ażurowa biżuteria przypadła do gustu znajdzie swój ulubiony egzemplarz. Ażurowe pierścionki bez dwóch zdań pasuje do lekkich i zwiewnych letnich strojów rozświetlając skórę i podkreślając cały ubiór. Klasyczna elegancja połączona z minimalizmem, jaką przedstawiają ażurowe pierścionki, jest uwielbiana jednakowo przez młodzież oraz osoby starsze.

Jak nosić ażurowe pierścionki?

Pierścionki ażurowe, oprócz idealnego połączenia z letnimi stylizacjami, świetnie współgrają z eleganckim, biznesowym wręcz stylem. Uniwersalność ażurowych pierścionków sprawi, że będą świetnie się komponować również z wieczorowymi i balowymi kreacjami. Ażurowe pierścionki można nosić pojedynczo, z dodatkami innego typu i w innej stylistyce jak wisiorki, bransoletki, lub stworzyć całą biżuteryjną stylizację z połączenia ażurowych wzorów. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i uwielbienia do błyskotek. Ażurowe pierścionki będą również świetnym przełamaniem sportowego stylu w postaci jeansów zestawionych z T-shirtem, ponieważ nadadzą naszemu ubiorowi nieco więcej stylu i kobiecości.

Ażurowe pierścionki Ditta Zimmermann

Ażurowe pierścionki to nie tylko jeden z najmodniejszych dodatków ostatnich lat, ale i świetny minimalistyczny dodatek do niemalże każdej stylizacji, jaką sobie tylko wybierzemy. Dzięki nieskończonej ilości kształtów, kolorów, kruszców, zdobień oraz rodzaju biżuterii nie znajdzie się osoba, która nie wybierze czegoś dla siebie. Oprócz świetnego dopasowania się do każdego elementu garderoby mogą one mieć znaczenie symboliczne. Ulubione zwierzę, horoskop czy nawet literka naszego imienia lub bliskiej nam osoby przywoła na myśl wspomnienia, które zawsze będziemy mieć blisko siebie.