Filtruj:
Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:
Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Motyw koła i innych figur geometrycznych w biżuterii to jeden z bardziej lubianych wzorów, który nie wychodzi z mody i jest mocno w trendach już od kilku sezonów. Wisiorki, zawieszki, naszyjniki koła, a także kolczyki, widzimy na pokazach mody, na szyjach i w uszach znanych gwiazd i celebrytów. Co sprawia, że tak chętnie po niego sięgamy? Dla kogo taki wzór sprawdzi się najlepiej?

Co symbolizuje koło?

Koło to przede wszystkim symbol całości, pełni, równowagi, harmonii i doskonałości, a nawet wieczności. Często ma także odniesienie typowo religijne – może wskazywać zarówno Boga, czy inny absolut, jak i ciała niebieskie typu księżyc i słońce, a także krąg życia, przemijanie, pory roku. Koło umownie przedstawia także płeć żeńską. Oczywiście tego typu biżuteria może być również wyłącznie ozdobą, bez dopatrywania się w nim ukrytego znaczenia – wszystko zależy, czy biżuterię traktujemy wyłącznie jako błyskotkę, czy ma  ona dla nas dodatkową wartość.

Formy koła w biżuterii

Wzór koła w biżuterii jest bezsprzecznie jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych. Jego kształt znajdziemy chociażby w ślubnym obrączkach, czy w wszelkiego rodzaju pierścionkach. Prawdziwym must have dla każdej miłośniczki mody, są oczywiście także kolczyki koła – ich ogromnej popularności nie sposób zaprzeczyć, z biegiem lat zmienia się jedynie ich wielkość, grubość, czy styl. Takie kolczyki są świetną, prostą i klasyczną ozdobą, które szczególnie świetnie prezentują się przy związanych włosach. A co z naszyjnikami? Zawieszki i wisiorki w kształcie koła to świetny, niezwykle nowoczesny wzór. Koło inspiruje, ma w sobie pewną dozę tajemniczości, przyciąga spojrzenia. Wisiorek w formie koła może także pobudzić wyobraźnie, zachęcić do tworzenia ciekawych i niebanalnych kompozycji, na przykład zawieszenia na nim dodatkowych zawieszek, czy charmsów.

Jak nosić biżuterię z motywem koła?

Dodatki, w których koło gra główną rolę są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. Mogą także występować we wielu różnych wariacjach i wersjach kolorystycznych oraz stylistycznych. W naszej ofercie można znaleźć zarówno wzory absolutne klasyczne i proste, jak i te bardziej zdobione, dekorowane kamieniami, czy ciekawymi zdobieniami. Naszyjniki i zawieszki z motywem koła będą pięknie eksponować dekolt i dodawać smaczku do każdego stroju. Można nosić je zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia – obronią się w każdej odsłonie i w każdej stylizacji. To także taki typ biżuterii, który pasuje każdemu, bez względu na wiek. Idealny wybór zarówno dla słodkie małej dziewczynki, dorosłej pewnej siebie kobiety, jak i starszej pani. Dodatki pod postacią koła mogą okazać się wymarzonym prezentem na wiele okazji – urodziny, imieniny, święta, ważną rocznicę, czy gdy chcemy komuś wyrazić swoje uznanie i wdzięczność.