Filtruj:
Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Czy dzieci powinny nosić biżuterię? A dlaczego nie! Oczywiście pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich do tego przymuszać, jeśli nie mają na to ochoty, jednak jeśli same wyrażają ku temu chęć, co ma często miejsce w przypadku małych modniarek i strojniś, które uwielbiają naśladować swoją ukochaną mamę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby im to umożliwić. Tylko jakiego rodzaju dodatki będą najlepsze dla dziecka?

Jaki naszyjnik będzie odpowiedni dla malucha?

Dzieci kochają motywy bajkowe, magiczne, fantazyjne, a także zwierzęce oraz roślinne. Idealnym wyborem będą zatem ulubione symbole i postacie z książek i filmów animowanych, a także bardziej uniwersalne wzory typu serduszka, gwiazdki, kwiatuszki, ptaszki, pieski oraz kotki. Warto zapytać dziewczynkę, którą pragniemy obdarować tego typu ozdobą o jej ulubione zwierzę, kolor, kamień, zainteresowania, aby w 100% trafić w dziecięcy gust. W przypadku najmłodszych dzieci dobrym pomysłem mogą być naszyjniki wykonane ze srebra lub stali szlachetnej, które nie są aż tak drogie, a co za tym idzie mogą okazać się nieco bardziej rozsądnym zakupem, biorąc pod uwagę ryzyko ich zgubienia bądź zerwania, na przykład podczas przebierania się na lekcji wf-u albo na basenie.

Na pierwszą komunię

Całkiem osobna kwestia to naszyjniki, zawieszki, czy innego rodzaju biżuteria, wręczana dziecku z okazji różnych ważnych wydarzeń i wyjątkowych okazji, zarówno tych religijnych, jak i niekoniecznie – chrztu, pierwszej komunii, bierzmowania, ale też pierwszych, czy kolejnych urodzin. Tutaj często wybór pada na motywy i symbole religijne oraz bardziej szlachetne kruszce, jak na przykład złoto, a także kamienie szlachetne. Warto w tym miejscu podkreślić, że również chłopcy mogą, i często chcą nosić delikatną i prostą biżuterię – na przykład naszyjnik z krzyżykiem albo medalikiem. Najlepiej jednak wcześniej zapytać, czy zakup takiego dodatku jest dobrym pomysłem i czy będzie chętnie zakładany.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając naszyjnik dla dziecka?

Naszyjnik dla małego dziecka powinien być nie tylko piękny i uroczy, ale także solidny i dający komfort wygodnego noszenia. Najlepiej zdecydować się na mocny i trwały splot, a także zwrócić uwagę na bezproblemowe zapięcie – dzięki temu maluch nie będzie denerwował się i miewał trudności przy jego ściąganiu i zakładaniu. Kolejna kwestia to długość – zwróćmy uwagę na to, aby łańcuszek dla dziecka nie był dla niego za długi. Warto stawiać tutaj na krótsze długości niż w przypadku biżuterii dla osób dorosłych. Mamy nadzieję, że w naszej bogatej ofercie każdy rodzic, czy chrzestny znajdzie wyjątkowe ozdoby dla swoich pociech, które sprawią mu ogromną radość, będą stanowić niepowtarzalną pamiątkę ważnych wydarzeń lub też po prostu trafiony prezent, który wywoła szeroki i szczery uśmiech na dziecięcej buzi.