Filtruj:
Sortuj:
Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Wyświetlanie jednego wyniku

Czterolistna koniczyna to z całą pewnością jeden z ulubionych motywów biżuteryjnych. Delikatna i skromna, a jednocześnie niosąca ze sobą pewne przesłanie i ukrytą moc. Co sprawia, że od lat tak bardzo ją kochamy i chętnie wybieramy zarówno dla siebie, jak i na uroczy, wyjątkowy prezent?

Co symbolizuje czterolistna koniczyna?

Chyba każdy wie, że znalezienie czterolistnej koniczyny, co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, daje ogromne szczęście oraz powodzenie. To symbol kryjący w sobie sukces, uśmiech losu i wszelką pomyślność. Noszenie jej przy sobie jest niejako gwarancją na to, że każda podjęta próba, czy wyzwanie, z całą pewnością zakończy się po naszej myśli. Czterolistna koniczyna idealnie sprawdza się zatem w roli talizmanu – przedmiotu, który noszony przy sobie potrafi niejako zaklinać i zmieniać rzeczywistość.

Naszyjnik z motywem czterolistnej koniczyny – odrobina magii na wyciągnięcie ręki

Choć nie każdy może w kilka chwil znaleźć prawdziwą czterolistną koniczynę, każdy może sobie taką kupić – właśnie na przykład w formie biżuterii. To niezwykle kobieca i urocza ozdoba, które świetnie podkreśli dziewczęcy wdzięk, a jednocześnie przyciągnie pozytywne wydarzenia. Oczywiście nie każdy musi wierzyć w jej magiczną moc, ale w sumie dlaczego by nie spróbować? Noszenia takiego wisiorka z całą pewnością nikomu nie zaszkodzi. A kto wie, może istotnie zadziała tutaj siła przyciągania i pozytywnego myślenia?

Z życzeniami szczęścia

Biżuterię z motywem czterolistnej koniczyny możemy nie tylko zakupić dla siebie, ale i dla bliskiej naszemu sercu osoby. Ten wzór sprawdzi się wręcz doskonale, kiedy chcemy dodać komuś motywacji, wiary we własne siły i pozytywne zakończenie jakiejś trudnej sprawy bądź przedsięwzięcia – ważnego egzaminu, zdania prawa jazdy, ukończenia studiów. To jednocześnie symbol niezwykle uniwersalny i niezobowiązujący – sprawdzi się zarówno dla kogoś, kogo darzymy uczuciem, jak i na bardziej oficjalne prezenty – dla nauczycielki, bądź kogoś z dalszej rodziny, albo osoby której wiele zawdzięczamy – tak w sferze zawodowej, jak i prywatnej, ale z którą nie jesteśmy w zbyt bliskiej relacji.

O czym jeszcze warto pamiętać decydują się na symbol czterolistnej koniczyny?

Choć motyw czterolistnej koniczyny jest raczej łatwy i bezproblemowy w noszeniu, jest także dosyć wyrazisty, w związku z czym najlepiej sprawdzi się noszony solo, bez mieszania go z innymi symbolami w biżuterii. Świetnie odnajduje się się w roli naszyjnika – taka niewielka, a jednocześnie dobrze widoczna i charakterystyczna zawieszka doda charakteru każdej stylizacji. Nada się dla kobiety w każdym wieku, a także na wiele różnych okazji, podkreślając zarówno proste i codzienne stroje, jak i takie bardziej wyszukane – na wielkie wyjścia. Biżuteria z motywem kwiatowym, w tym właśnie ze wzorem koniczyny to przepis na drobny, a zarazem niezwykle uroczy dodatek.