Filtruj:
Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi o charakterystycznej barwie to prawdziwy hit, który nie traci na swojej uniwersalności i ponadczasowości, nawet pomimo cały czas zmieniających się trendów. W zakresie takich wyrobów jubilerskich istotną rolę odgrywają ozdoby, w których na pierwszy plan wysuwa się zachwycający swym specyficznym kolorem turkus. Razem z nami wyrusz w wyjątkowy świat wielobarwnej biżuterii i już teraz przekonaj się, w czym tkwi potencjał, jaki skrywają w sobie kolczyki z turkusem.

Turkus – jakie są jego cechy charakterystyczne?

Turkus w jubilerstwie już od czasów starożytnych cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego rola w branży biżuteryjnej jest tak duża, że niejednokrotnie urasta on do rangi amuletu. Ten kamień o ukrytym znaczeniu (symbolizuje między innymi zwycięstwo, oddanie, hojność, życiową pomyślność oraz szczerość intencji) jednocześnie wyróżnia się efektywnymi walorami wizualnymi. Utarło się nawet przekonanie, że posiada on właściwości lecznicze, jak również wspomaga kreatywność i rozbudza wyobraźnię. To wszystko sprawia, że kolczyki z turkusem w kolorze bezkresnego morza lub oceanu, są przykładem biżuterii, którą powinna posiadać każda miłośniczka przykuwających wzrok dodatków do stylizacji.

Kolczyki z turkusem – postaw na głębię koloru

Kolczyki z turkusem to polskiej produkcji wyroby jubilerskie dostępne w różnej postaci. Już na pierwszy rzut oka dostrzega się w nich dominację geometrycznych kształtów – przede wszystkim kół i okręgów. Można wybierać zarówno pośród minimalistycznych sztyftów, jak i modnych w tym sezonie wyrazistych, wiszących kolczyków udekorowanych cienkimi łańcuszkami o prostym splocie. W tych akcesoriach turkus zostaje zestawiony z polerowanym srebrem rodowanym albo z pozłacanym srebrem. Tę biżuterię wytwarza się ręcznie, zatem każdy egzemplarz jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju – nie tylko ze względu na wysoką jakość wykorzystywanych materiałów, ale również ujmującą precyzję wykonania.

Dlaczego warto mieć kolczyki z turkusem?

Kolczyki z turkusem są pięknym dodatkiem, który może skutecznie urozmaicić Twój wizerunek, i to bez względu na styl, jaki jest Ci najbliższy. Warto więc wybrać model zgodny ze swoim indywidualnym gustem, sprawiając tym samym, że posiadana kolekcja biżuterii stanie się wielobarwna oraz bardziej różnorodna. Takie ozdoby uszu z mocnym akcentem kolorystycznym stanowią  jednocześnie godną uwagi opcję prezentową, która jest strzałem w dziesiątkę bez względu na konkretną okazję, zwłaszcza jeśli chce się obdarować przebojową i pewną siebie kobietę. Już teraz sprawdź naszą ofertę z tej mieniącej się odcieniami turkusu kategorii i pozwól sobie odkryć magiczne właściwości tego tajemniczego kamienia szlachetnego.