Filtruj:
Kamień

Kolekcja

Kruszec

Sortuj:
Dzisiaj w promocjach Zobacz wszystkie

Kolczyki Ditta – kobiecość w najlepszym wydaniu
Kolczyki od lat uważane są za jeden z najbardziej kobiecych elementów biżuterii. Potrafią w magiczny sposób podkreślić najpiękniejsze cechy pani i sprawić, że na nowo odkryje swoją wyjątkową urodę. Modne kolczyki mogą całkiem odmienić charakter stylizacji. W zależności od potrzeb dodają elegancji albo uwodzą swoim blaskiem. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecyduje się kobieta. Na co dzień najczęściej wybierane są minimalistyczne złote lub srebrne sztyfty oraz te z cyrkoniami. Przy bardziej uroczystych okazjach sprawdzą się kolczyki złote wiszące lub koła z dodatkiem kamieni szlachetnych, które będą dopełniać stylizację i dodawać ich właścicielce jeszcze większego blasku.

 

Kolczyki na co dzień

Na co dzień najbardziej polecane są kolczyki subtelne i delikatne – takie właśnie są posrebrzane i pozłacane wkręty, które nie wychodzą z mody od lat i zawsze są doskonałym dodatkiem do codziennych stylizacji. Charakteryzuje je prosta budowa oraz oszczędna forma, dzięki czemu kolczyki te są niezwykle komfortowe w noszeniu, a jednocześnie pasują zarówno do stylizacji bardziej eleganckich, jak i tych sportowych. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla minimalistek, jak i kobiet, które żyją w ciągłym biegu, a mimo to zawsze chcą być przyozdobione tym rodzajem biżuterii.

 

Kolczyki na specjalne okazje

Mimo że każda okazja może być tą specjalną, zdarzają się chwile takie jak kolacja czy przyjęcie, kiedy kolczyki mogą być nie dodatkiem, a częścią zniewalającej stylizacji. Dlatego warto postawić czasem na odrobinę ekstrawagancji i zdecydować się zamienić codzienne wkręty na bardziej rzucającą się w oczy biżuterię. Doskonałym wyborem są kolczyki wiszące lub takie z dodatkiem kamieni szlachetnych. Tego typu ozdoby idealnie wydłużają i wysmuklają szyję, a także dodają aury tajemniczości.

 

Zaraz po pracy wybierasz się na randkę i nie masz czasu się przebrać? Wystarczy, że w torebce zabierzesz ze sobą kolczyki na zmianę. Długie kolczyki z kamieniami sprawiają, że nawet prosta stylizacja nabiera odświętnego charakteru. Dodatkowo zielone albo czarne kamienie w połączeniu z czerwoną szminką z pewnością zrobią na partnerze niezwykłe wrażenie.

 

Kolczyki a kształt twarzy

Kolczyki, poza piękną ozdobą, mogą także zmienić wygląd twarzy. W zależności od proporcji, wybór odpowiednich kolczyków może jeszcze lepiej wyeksponować zalety buzi i wydobywać naturalne piękno kobiety.

 

  • Twarz owalna – najlepiej sprawdzą się kolczyki, które są delikatne, np. w kształcie łezki, duże koła oraz zwisające spirale. Jeśli posiadasz twarz, owalną lepiej unikaj długich i wąskich kolczyków, żeby twarz nie wydawała się jeszcze dłuższa, niż jest w rzeczywistości.
  • Twarz okrągła – w tym przypadku najlepszym wyborem będą kolczyki, które mają geometryczne i nieregularne kształty oraz wzory. Dzięki temu optycznie wydłużysz i wyszczuplisz twarz.
  • Twarz trójkątna – noś masywne i wyraziste kolczyki w geometrycznych formach! Możesz również postawić na małe sztyfty, dzięki czemu twoja twarz będzie wyglądać na bardziej harmonijną. Unikaj z kolei wąskich i długich modeli.
  • Twarz kwadratowa – sprawdź kolczyki w kształcie łezki, koła lub obręczy. Dzięki temu złagodzisz rysy twarzy i sprawisz, że będzie wyglądać na bardziej pociągłą.