Masa perłowa

Czym jest masa perłowa? To wewnętrzna iryzująca warstwa muszli niektórych gatunków małży i ślimaków. Masa perłowa przybiera najrozmaitsze odcienie. Nawet jeżeli tafla wydaje się biała, to pod różnymi kątami dojrzysz mieniące się barwy tęczy. Piękno masy perłowej dostrzegli już starożytni Egipcjanie, którzy wykorzystywali ją m.in. do tworzenia biżuterii. W epoce wiktoriańskiej masa perłowa zdobiła również wiele bibelotów m.in. szkatułek, pucharów czy papierośnic.

Właściwości masy perłowej

Masa perłowa pomaga w lepszym zrozumieniu uczuć. Polecana jest zwłaszcza osobom o trudnej przeszłości. Uważa się, że biżuteria z masą perłową sprzyja rozpoczęciu nowego etapu w życiu. Łatwiejsze staje się zrozumienie swoich potrzeb i emocji. To wszystko sprawia, że zyskujesz większą pewność siebie. W codziennym życiu zbyt często zapominamy o tym, jak ważne jest dbanie o własne potrzeby. Biżuteria z masą perłową będzie Ci przypominać o tym, jak wspaniałą osobą jesteś.

Jak nosić biżuterię z masą perłową?

Masa perłowa, podobnie jak perły, posiada w sobie niezwykle wiele elegancji. Właśnie dlatego biżuteria z masą perłową najlepiej komponuje się z klasycznymi i minimalistycznymi stylizacjami. Tym razem jednak nie trzeba ograniczać się do podstawowej palety barw. Biżuteria z masą perłową posiada wiele rozmaitych odcieni, które mogą zostać dodatkowo podkreślone przez właściwie dobrany ubiór. Kostium w odcieniu butelkowej zieleni może wydobyć morskie tony kolczyków z masą perłową, a żółta sukienka uwydatni złocisty odcień bransoletki z masą perłową. Uważa się, że tego typu ozdoby pomagają odkryć ukryty potencjał, zwłaszcza u zodiakalnych Ryb i Wodników.