Malachit

Malachit jest niezwykłym kamieniem, który zachwyca różnymi odcieniami zieleni. Jego nazwa wywodzi się od greckiego słowa malache (malwa). Intensywny kolor kamienia przywodzi na myśl niezwykły świat natury. Zieleń kojarzona jest również z pieniędzmi, w związku z czym malachit sprzyja podejmowaniu decyzji, które okazują się korzystne finansowo.

Właściwości malachitu

Malachit bywa nazywany kamieniem przemian. Wszystko za sprawą tego, że pomaga w podejmowaniu ważnych decyzji. Jeżeli brakuje Ci w życiu optymizmu, z pewnością przyda Ci się biżuteria z malachitem. Zielony kamień sprawi, że łaskawiej spojrzysz na codzienność i łatwiej będzie Ci dostrzec jej pozytywne aspekty. Ponadto wierzy się, że malachit pomaga zwalczać problemy ze snem. Jeśli przed położeniem się spać w Twojej głowie pojawia się natłok myśli, spróbuj skupić swoją uwagę na zielonym kamieniu, który już samym swoim kolorem przyniesie ukojenie.

Jak nosić biżuterię z malachitem?

Dobrą wiadomością jest to, że biżuteria z malachitem świetnie sprawdza się w różnych odsłonach. Pasuje zarówno do klasycznych, jak i ekstrawaganckich stylizacji. Srebrna bransoletka z malachitem może stać się dopełnieniem klasycznej czarnej sukienki, z kolei wiszące kolczyki z malachitem doskonale pasują do zwiewnej narzutki w stylu boho. Ozdoby z zielonym kamieniem sprzyjają szczególnie osobom urodzonym pod znakiem Koziorożca, Byka, Bliźniąt oraz Skorpiona.