Przewodnik po Świecie biżuterii Ditta Zimmermann

DITTA ZIMMERMANN jest autorką i projektantką biżuterii dla wielu butików i sieci jubilerskich zarówno w Polsce jak i Europie. Przez wiele lat projektowania Ditta Zimmermann stworzyła swój własny rozpoznawalny styl. Nie potrafiła ograniczyć się jednak do jednego nurtu, ponieważ oznaczałoby to rezygnację z kreatywności, a kreatywność wyraża jej charyzmatyczną osobowość. Tworząc kolekcję pod własnym nazwiskiem dedykuje ją kobietom, które podążają za trendami mody a jednocześnie mają bardziej wyrafinowane potrzeby w wyrażaniu swojej osobowości.

  

Produkcja biżuterii Ditta Zimmermann

 

PRODUKCJA BIŻUTERII

Biżuteria marki Ditta Zimmermann projektowana jest i wykonana w naszej pracowni w Gdyni. Pierwszym etapem stworzenia biżuterii jest wykonanie szkicu, na którego podstawie powstaje model 3D. Po jego akceptacji wykorzystuje się go do wykonania głównego modelu, który często poddawany jest jeszcze korektom. Nasz proces produkcji łączy nowoczesne techniki z wielowiekowym rzemiosłem. Starannie dobieramy najwyższej jakości srebro, kamienie, perły oraz inne materiały stosowane w produkcji biżuterii po to by zaprojektować i stworzyć niepowtarzalny wyrób.

   

     

       

       Tworzenie biżuterii Ditta Zimmermann

METALE SZLACHETNE

METAL SZLACHETNY TO RZADKO WYSTĘPUJĄCA W PRZYRODZIE ODMIANA METALU O WYSOKIEJ WARTOŚCI EKONOMICZNEJ. DO METALI SZLACHETNYCH NALEŻĄ: ZŁOTO, SREBRO I METALE Z GRUPY PLATYNOWCÓW TAKIE JAK ROD, PALLAD, OSM, IRYD I PLATYNA.

   

SREBRO

Srebro próby 925 to najpopularniejszy na świecie stop srebra. Składa się z 92,5% srebra oraz 7,5% innych materiałów (np. miedzi ) Od lat srebro ceni się i wykorzystuje w jubilerstwie. Ten metal szlachetny wykorzystywany jest przy produkcji biżuterii Ditta Zimmermann. Srebro to metal szlachetny, który jest lśniąco biały i odbija światło najlepiej ze wszystkich metali. Srebro w czystej postaci jest miękkie i łatwo się rysuje, dlatego do srebra dodaje się inne metale np. takie jak mosiądz dzięki, którym gotowy wyrób staje się twardszy zachowując swoje walory wizualne.

       

 

USZLACHETNIANIE       Rodowanie i złocenie Ditta Zimmermann

WSZYSTKIE WYROBY MARKI DITTA ZIMMERMANN WYKONANE ZE SREBRA SĄ RODOWANE I ZŁOCONE 24-KARATOWYM ZŁOTEM

 

RODOWANIE I ZŁOCENIE

Stop srebra jest bardzo biały, lśniący a zarazem miękki. Powlekanie rodem zapewnia, trwałą i odporną na zadrapania powierzchnię, którą można polerować na wysoki połysk. Powlekanie srebra 24-karatowym złotem uszlachetnia wyrób, utwardza, ale przede wszystkim nadaje przepięknych odmian kolorystycznych.

 

       

KAMIENIE NATURALNE

KAMIENIE NATURALNE POWSTAJĄ PRZEZ TYSIĄCE LAT, GŁĘBOKO POD POWIERZCHNIĄ ZIEMII, DLATEGO ŻADEN Z NICH NIE JEST TAKI SAM. NAJCZĘŚCIEJ RÓŻNIĄ SIĘ INKLUZJAMI I NASYCENIEM KOLORU.

 

ONYKSOnyks Ditta Zimmermann

Kamień z grupy kwarców. Występuje też pod nazwą czarny agat lub czarny chalcedon. Naturalny czarny onyks występuje niezwykle rzadko. Bardzo często wszystkie czarne onyksy w obrocie handlowym są poddawane procesowi trwałego barwienia i rekonstrukcji. Kamienie zastosowane w biżuterii Ditta Zimmerman są kamieniami rekonstruowanymi. 

   

Biały howlit Ditta Zimmermann

   

HOWLIT

Minerał z grupy krzemianów, należy do minerałów grupy rzadkiej. Miękki, lekki, może być barwiony dla imitowania innych kamieni. W biżuterii Ditta Zimmermann jest rekonstruowany.

       

     

   

KAMIENIE SYNTETYCZNE

KAMIENIE SYNTETYCZNE TO KAMIENIE, KTÓRE POWSTAŁY W LABORATORIUM I MOGĄ BYĆ TWORZONE NA ZAMÓWIENIE – POSIADAJĄ KONKRETNĄ BARWĘ I KSZTAŁT.

   

CYRKONIA

Cyrkonia powstają wyłącznie w laboratorium i nigdy nie występują w przyrodzie. Cyrkonia zasłynęła jako imitacja diamentu, jednak obecnie jest kamieniem rozpoznawalnym po swoim iskrzącym się wyglądzie i dostępności w praktycznie każdym kolorze. Zastosowana w biżuterii Ditta Zimmerman cyrkonia excelence pochodzi z firmy Dallos, która jest uznaną w branży za jedną z najlepszych firm produkujących tego typu kamienie.

 

Kolorowe perły - Ditta Zimmermann

PERŁY

Na przestrzeni lat perły ceniono za ich piękno, perfekcję i rzadkość. Podobnie jak inne kamienie perły mają swoje odpowiedniki syntetyczne. Do wyrobu imitacji pereł najczęściej używane są kawałki muszli ślimaków i małż. Biżuteria Ditta Zimmerman używa jednych z najlepszych imitacji pereł wytworzonych w firmie Swarovski.

       

   

OPRAWA KAMIENIOprawa kamieni - Ditta Zimmermann

OPRAWA JUBILERSKA JEST JEDNYM Z PODSTAWOWYCH ETAPÓW WYROBU BIŻUTERII, POLEGAJĄCYM NA UMIESZCZENIU KAMIENI W METALOWYM ODLEWIE

   

W biżuterii Ditta Zimmermann każdy kamień oprawiany jest ręcznie przez wyspecjalizowanego jubilera. Głównym celem oprawienia kamieni jest nie tylko bezpieczne utrzymanie ich w ustalonej pozycji, ale także podkreślenie ich blasku poprzez wyeksponowanie szlifu, przejrzystości i koloru. Atrakcyjna oprawa dodaje biżuterii piękna i cieszy oko.

 

Oprawa Bezel - Ditta Zimmermann

   

OPRAWA BEZEL

Oprawa bezel jest jedną z najstarszych, ale wciąż popularnych technik oprawy kamieni. Kamień umieszcza się w metalowym kołnierzu, który bezpiecznie trzyma go w miejscu ze wszystkich stron a przy tym zabezpiecza jego górną krawędź.

 

 

Oprawa Peg - Ditta Zimmermann

   

OPRAWA PEG

Ta technika stosowana jest najczęściej w przypadku oprawiania pereł lub kamieni o kształcie kulistym. Tego typu kamień nawierca się do połowy, a następnie umieszcza się go w specjalnie przygotowanym sztyfcie pokrytym niewielką ilością kleju, dla dodatkowego zabezpieczenia.

 

   

 

Oprawa skórzana - Ditta Zimmermann

SKÓRA

SKÓRA JEST PRODUKTEM NATURALNYM I JEDNYM Z NAJSTARSZYCH DÓBR LUDZKOŚCI

 

Ze względu na naturalne właściwości skóry, może się ona rozciągać lub kurczyć reagując na klimat, wilgoć, ciepło lub sposób przechowywania. Zastosowane rzemyki w biżuterii Ditta Zimmermann pochodzą z wysokogatunkowych skór barwionych na kolor czarny a końcówki wykonane są ze srebra pr 925.