Jak dbać o biżuterię

 

Jak dbać o biżuterię

Piękno biżuterii jest trwałe, ale zarazem delikatne i kruche. Dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad Twoja biżuteria będzie cieszyć swoim blaskiem przez długi czas.

 

Kontakt z wodą

Unikaj kontaktu z wodą. Zawarte w niej składniki takie jak chlor czy sól morska mogą mieć negatywny wpływ na wygląd biżuterii: może tracić połysk, ulegać przebarwieniom.

 

Perfumy, detergenty

Składniki detergentów używanych w kuchni czy łazience jak również dezodoranty czy perfumy mogą wchodzić w reakcję z powłokami naniesionymi na biżuterię i mogą powodować wycieranie powierzchni, jak również matowienie kamieni zwłaszcza tych delikatnych jakimi są np. perły.

 

Przechowywanie

Przechowuj starannie. Zadbaj o to, aby Twoja biżuteria była przechowywana w miękkich woreczkach, kuferku czy szkatułce. Dzięki temu nie będzie ona narażona na uszkodzenia czy kurz.

 

Użytkowanie

Traktuj z troską. Biżuteria to produkt wyjątkowo delikatny i wymaga szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z nią. Na skutek uderzenia, ściśnięcia, może ulec trwałemu uszkodzeniu, dlatego zdejmuj biżuterię przed rozpoczęciem prac domowych, uprawianiem sportu czy przed snem.

 

Powłoki

Powłoki. Złocenie, rodowanie czy oksydowanie podlega naturalnemu ścieraniu.
Wpływ na ścieranie ma przede wszystkim pH skóry oraz niewłaściwe użytkowanie. Zmiana barwy biżuterii nie wynika z wady produktu i nie podlega reklamacji.

 

Pielęgnacja

Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest czyszczenie biżuterii z kurzu. Zaleca się stosowanie specjalnej ściereczki przeznaczonej do pielęgnacji biżuterii. Biżuterię mocno zabrudzoną warto oddać do profesjonalnego odświeżania.