Opcje przeglądania

Nazwa turkusów wywodzi się z języka starofrancuskiego. Słowo tourques opisuje drogę, jaką musiały pokonać kamienie, by dotrzeć do Europy. Ich trasa przechodziła przez Turcję, gdzie były znane już 3000 lat p.n.e. Choć minęło już wiele wieków, to wyjątkowe minerały wciąż cieszą się niezwykłą popularnością. Bransoletki srebrne z turkusem doskonale podkreślają piękno kamieni i ich wielopoziomowy kolor. W zależności od pory dnia oraz rodzaju oświetlenia minerały przybierają rozmaite odcienie. Czasem bliżej im do niebieskiego, by za chwilę zaskoczyć zielonkawym blaskiem.

Właściwości bransoletek srebrnych z turkusem

Turkus od wieków nazywany jest kamieniem zwycięzców. Niegdyś wojownicy ruszali w bój wyposażeni w amulety z pięknym minerałem. Miały one dodawać siły i odwagi, a w konsekwencji zapewniać zwycięstwo. To jednak nie wszystkie właściwości bransoletek srebrnych z turkusem. Wierzy się także, że są nieocenione przy odkrywaniu intencji drugiego człowieka. Dzięki temu znacznie łatwiejsze staje się wzajemne porozumienie i uniknięcie niepotrzebnych sporów. Ponadto uważa się, że minerał pomaga w przezwyciężeniu życiowych trudności.

Jak nosić bransoletki srebrne z turkusem?

Kolor turkusowy łączy w sobie błękit ze szmaragdową zielenią. Jeżeli więc wahasz się, do czego pasuje srebrna bransoletka z turkusem, możesz pomyśleć o wymienionych kolorach. Błękit pięknie prezentuje się obok bieli i różu, natomiast szmaragdowa zieleń doskonale współgra z czernią i czerwienią. Podobnie jest w przypadku turkusu, który niezwykle interesująco wygląda również w towarzystwie żółtych i szarych tonów. Przy tym wszystkim bransoletki z turkusem pasują zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl