Szafiry od wieków zachwycają swoim intensywnym niebieskim zabarwieniem. Nieprzypadkowo ich nazwa najprawdopodobniej pochodzi od greckiego słowa sapphirus, a więc niebieski. Jednak niektórzy historycy upatrują źródła nazwy kamienia w niemieckojęzycznym słowie saphir. Nie ma natomiast wątpliwości, że bez względu na nazwę każda bransoletka srebrna z szafirem zachwyca swoją wyjątkową urodą. W zależności od egzemplarza szafir może przybrać tony wpadające w błękit, zieleń albo fiolet. Dla jeszcze większego wyboru w naszym sklepie znajdziesz srebrne bransoletki z szafirem oraz modele pozłacane i na rzemyku.

Właściwości bransoletek srebrnych z szafirem

Wyjątkowymi właściwościami bransoletek srebrnych z szafirem byli urzeczeni już nasi dalecy przodkowie. Wierzono, że minerał zwiększa zdolności intelektualne człowieka, a przy tym pomaga uporządkować myśli. Talizmany i sygnety z szafirem nosili m.in. uczeni oraz arystokraci, którzy chcieli słynąć ze swojej szerokiej wiedzy. To jednak zaledwie początek właściwości niebieskiego kamienia. Szafir bywał niegdyś nazywany kamieniem duszy. Sądzono, że lśniący minerał przyciąga dobro i ułatwia uzyskać wewnętrzny spokój. Odkryj wszystkie właściwości szafirów i sięgnij po srebrną bransoletkę z szafirem już dziś!

Jak nosić bransoletki srebrne z szafirem?

Jak nosić bransoletki srebrne z szafirem? Wyobraź sobie krystalicznie czystą taflę jeziora, która przyciąga spojrzenia swoim szafirowym blaskiem. Wszystko zdaje się z nią idealnie współgrać, zarówno szare kamienie, jak i beżowy piasek czy zielone łodygi roślin. Świat natury perfekcyjnie łączy kolory i ukazuje nam, które odcienie idealnie ze sobą współgrają. Bransoletka srebrna z szafirem doskonale wygląda także w klasycznym wydaniu, a więc w zestawieniu z bielą i czernią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl