Biżuteria z turkusem przywodzi na myśl bezchmurne niebo, które czaruje swoim niezwykłym kolorem. Minerał posiada unikalne zabarwienie, które wyróżnia go spośród innych kamieni. Jednak biżuteria z turkusem zachwyca nie tylko swoim wyjątkowym odcieniem, ale również bogatą symboliką. Wierzy się, że turkus sprzyja szczerości wobec prawdziwych pragnień. W konsekwencji człowiek nabiera więcej odwagi na wprowadzenie zmian, które mają doprowadzić do wymarzonego życia. W naszym sklepie z biżuterią znajdziesz ozdoby oprawione zarówno w srebrną, jak i złotą konstrukcję. Wszystko po to, abyś z łatwością wybrała idealny model. 

Właściwości biżuterii z turkusem

Turkus od wieków jest nazywany kamieniem zwycięstwa oraz kamieniem niebios. Oba określenia są ściśle związane z właściwościami biżuterii z turkusem. Starożytni wojownicy nie wyobrażali sobie rozpoczęcia ważnego pojedynku bez amuletu z turkusem. Wierzono, że kamień dodaje siły, a przy tym pomaga w zachowaniu jasności myśli. W konsekwencji wojownik wiedział, kiedy jest w stanie wygrać, a kiedy lepszym rozwiązaniem jest polubowne zażegnanie konfliktu. 

Jak nosić biżuterię z turkusem?

Do kogo pasuje biżuteria z turkusem? Kamień posiada wyjątkowy kolor, który w zależności od stylizacji przybiera różne odcienie. Ciekawostką jest, że biżuteria z turkusem fenomenalnie komponuje się praktycznie z każdym kolorem oczu. Barwa minerału podbija tony zielonych i niebieskich tęczówek, a przy tym podkreśla odcień brązowych i czarnych oczu. Dzięki temu biżuteria z turkusem stanowi idealny prezent dla każdej kobiety.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl