Przez wieki pojawiło się sporo opowieści dotyczących powstania pereł. Jedna z najsłynniejszych sięga czasów starożytnej Grecji. Legenda głosi, że wszystko rozpoczęło się dnia, w którym narodziła się Afrodyta. Nagle morze wezbrało ogromnymi falami, a spośród morskiej piany wychyliła się najpiękniejsza istota, jaką widziały ludzkie oczy. Bogini stąpała po wodzie, a krople u jej stóp przemieniały się w drogocenne perły. Choć współcześnie wiemy, że te niezwykłe ozdoby są dziełem świata natury, to mitologiczna opowieść wciąż posiada w sobie wiele uroku.

Właściwości biżuterii z perłami

Perły od tysiącleci uważane są za symbol czystości i szczerości. W związku z tym często stanowią element biżuterii ślubnej. Oznaczają wielkie uczucie, a także dobre intencje. Ponadto perły związane są z kobiecością. Uważa się, że ozdoby pomagają w odkryciu swoich prawdziwych pragnień oraz w rozpoczęciu ich realizacji. Jeżeli nie jesteś pewna, gdzie zmierza Twoje życie, biżuteria z perłami może pomóc Ci odnaleźć właściwą ścieżkę, która przyniesie Ci szczęście. Konsekwencją tego jest samoakceptacja oraz odkrycie poczucia sensu.

Jak nosić biżuterię z perłami?

Od wieków damska biżuteria z perłami uważana jest za symbol klasy i elegancji. Wielbicielkami perłowych ozdób były m.in. Coco Chanel oraz Audrey Hepburn. Obie Panie łączyły naszyjniki z perłami z klasycznymi czarnymi sukienkami oraz kostiumami. To właśnie minimalizm najlepiej współgra z tak wyjątkową biżuterią. Pierścionki z perłami oraz kolczyki z perłami mogą być noszone na co dzień, jednak warto dobierać do nich stonowaną kolorystykę. Wówczas piękno ozdób jest najlepiej widoczne. Perły znakomicie komponują się m.in. z czernią, szarością oraz z chłodnymi odcieniami niebieskiego. Biżuterii z perłami w sposób szczególny powinny przyjrzeć się zodiakalne Raki i Wagi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl