Urzeka swoim głębokim niebieskim kolorem oraz wyjątkowymi właściwościami. Lapis lazuli to niezwykły kamień, którego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa lapis (kamień) oraz perskiego lazhwad (niebo) lub arabskiego azul (niebieski). Według jednej z legend ojczyznę lapis lazuli stanowi Atlantyda. To właśnie wody mitycznej krainy miały nadać kamieniowi tak wyraziste niebieskie zabarwienie. Z kolei potwierdzone początki fascynacji lapis lazuli sięgają czasów starożytnego Egiptu, gdzie na ozdoby z niebieskim kamieniem mogli sobie pozwolić jedynie najwyżsi dostojnicy.

Właściwości biżuterii damskiej z lapis lazuli  

Wierzy się, że lapis lazuli posiada wyjątkowe właściwości. Niebieski kamień jest szczególnie polecany osobom, które czują się niepewne i nie wiedzą, dokąd zmierza ich życie. Lapis lazuli pomaga spojrzeć na wszystko z dystansem. Dzięki nabraniu nowej perspektywy łatwiejsze staje się dostrzeżenie własnych potrzeb i pragnień. W konsekwencji tego człowiek staje się lepszy dla siebie, co skutkuje także rozwiniętą empatią. Za sprawą lapis lazuli zwiększa się nie tylko samoświadomość, ale także mądrość. Znacznie łatwiej jest oddzielić głos intuicji i rozumu.

Jak nosić biżuterię z lapis lazuli?

Biżuteria z lapis lazuli bywa wybierana zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na wyjątkowe właściwości kamienia. Intensywnie niebieski kolor znakomicie współgra ze srebrną oraz pozłacaną oprawą. Jak nosić tego typu ozdoby? Chabrowy kolor doskonale komponuje się zwłaszcza z klasycznymi barwami np. bielą, czernią i szarością. Pozłacane kolczyki z lapis lazuli świetnie wyglądają z elegancką białą koszulą, z kolei sygnet z lapis lazuli jest idealnym dodatkiem do małej czarnej. Biżuteria z niebieskim kamieniem w sposób szczególny jest polecana osobom spod znaku Wodnika i Ryb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl