Niektóre są słodkie, puchate i potrafią godzinami wtulać się w swojego opiekuna, z kolei inne ponad pieszczoty wybierają zew przygód. Koty posiadają przeróżne charaktery, dlatego każdy człowiek jest w stanie znaleźć pośród nich swojego wymarzonego towarzysza. Biżuteria z kotami to doskonały wybór dla wszystkich miłośników tych uroczych czworonogów. Ponadto biżuteria z kotami powinna przypaść do gustu osobom ceniącym nutę tajemniczości. Wszak popularne mruczki od wieków kojarzone są ze światem magii, a znane słowa głoszą, że żadna czarodziejka nie może się obyć bez swojego kota. 

Symbolika biżuterii z kotami

Mówi się, że chodzą własnymi drogami i posiadają w sobie cząstkę tajemnicy – koty są wyjątkowymi stworzeniami, które od wieków darzone są wielkim podziwem. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że koty są wcieleniami bóstw. W związku z tym zwierzęta miały pełen dostęp do świątyń, były dokarmiane i rozpieszczane. Obecność kota uznawano za dobrą wróżbę, w związku z czym starano się, aby czworonogi z chęcią wracały do danego domu czy świątyni. Jeżeli komuś przyszło do głowy skrzywdzić mruczące stworzenie, wkrótce można było tę głowę stracić, bowiem takie wybryki wieńczono karą śmierci. Symbolika biżuterii z kotami jest niezwykle obszernym zagadnieniem, które z każdym rokiem rozszerza się o nowe wątki.

Do czego pasuje biżuteria z kotami?

Jak nosić biżuterię z kotami? Tak naprawdę nie ma tu żadnych ograniczeń. Biżuteria z motywem kota świetnie się prezentuje zarówno w codziennej, jak i wieczorowej odsłonie. Jeżeli zależy Ci na dodatkowym blasku, wśród naszych kolekcji znajdziesz modele ozdobione cyrkoniami. Lśniące kamienie doskonale współgrają z biżuterią z motywem kota.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl